Atrakcje Turystyczne

Plaża w Chałupach

Szeroka, czysta, pokryta drobnym, jasnym piaskiem plaża w Chałupach to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości. W okolicach ulicy Bosmańskiej wyznaczono strzeżone kąpielisko. Co ważne, plaża nie należny do zbyt tłumnych. Kolejne kąpielisko znajduje się od strony zatoki Puckiej - czyli tzw. Małego Morza. Tu znajdziemy ośrodki windsurfingowe z wypożyczalniami sprzętu. więcej »

Zejście w okolicach ul. Bosmańskiej

Port w Chałupach

Port w Chałupach. Na wschodnich obrzeżach Chałup, od strony zatoki Puckiej znajduje się Port Chałupy - przystań z drewnianymi pomostami umożliwiająca cumowanie jednostek o zanurzeniu do 1,2 metra. Port oferuje także wypożyczalnię tradycyjnych drewnianych łodzi żaglowych, wiosłowych i motorowych, a także rowerów wodnych. Działa tu bar z tradycyjna wędzarnią i tarasem położonym bezpośrednio nad wodą. więcej »

ul. Kaperska 65

Motylarnia Władysławowo Port

Motylarnia we Władysławowie to prawie 100 m2 powierzchni, na której przeróżne gatunki kolorowych, egzotycznych motyli z różnych zakątków świata, są na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do Świata żywych Motyli! więcej »

ul. Hryniewieckiego 2, Władysławowo

Trasy rowerowe i wypożyczalnie rowerów

Ścieżki rowerowe i wypożyczalnie rowerów. Ścieżka rowerowa biegnąca przez cały Półwysep Helski to atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. Trasa rowerowa rozpoczyna się w Pucku, wiedzie do Władysławowa a potem przez miejscowości półwyspu: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata aż po Hel. Nie trzeba zabierać ze sobą roweru na urlop. Można go wypożyczyć np w Porcie Chałupy. Do dyspozycji jest około 30 różnorodnych rowerów: górskie, trekkingowe, tandemy oraz rowery dla dzieci i foteliki do przewożenia dzieci. więcej »

Mierzeja Helska

Mierzeja Helska, a nie Półwysep Helski, gdyż powstała w sposób charakterystyczny dla mierzei. Mimo, że nie biegnie ona wzdłuż wybrzeża, to powstała na skutek oddziaływania silnych wiatrów i prądów morskich. Mierzeja zaczyna się w okolicy Władysławowa i biegnie aż do miejscowości Hel (ok 34 km), od której to mierzeja przyjęła nazwę. W sąsiedztwie Helu szerokość mierzei to ok 3 kilometry, w najwęższym miejscu mierzeja ma tylko 150 metrów. więcej »

Muzeum Motyli we Władysławowie

Motyle świata - najpiękniejsze Muzeum Motyli w Polsce. Muzeum to powstało w 1937 r. więcej »

ul. Hallera 19 (Wieża Widokowa III piętro), Władysławowo

Rejs widokowy jachtem ARKUN

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Państwa na niesamowite rejsy widokowe po Bałtyku, które zapierają dech w piersiach i zostają w głowie do końca życia! więcej »

Lunapark Sowiński

To miejsce idealne zarówno dla najmłodszych jak i dla tych trochę starszych. Lunapark to rodzinna firma, powstała w 1997 roku. więcej »

ul. Hallera, Władysławowo

Ocean Park Władysławowo

Ocean Park Władysławowo to ekspozycja przygotowana przy zachowaniu naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów. więcej »

ul. Żwirowa 23, Władysławowo

Wystawa - Magiczny Zawrót Głowy

Iluzja to nie tylko ciekawa zabawa dla dzieci, uwielbiają ją również starsi. więcej »

ul. Hallera 19, Władysławowo

Tor Półwysep

To miejsce idealne dla wielbicieli adrenaliny i dużej prędkości. Tutaj można w bezpieczny sposób wyszaleć się za kółkiem. więcej »

ul. Starowiejska 28, Władysławowo

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim

Wakacje w Chałupach bardzo łatwo można urozmaicić wybierając się w widokowy lot na półwyspem Helskim. Wyjątkowa rozrywka, która zapewni wspaniałe widoki. więcej »

Mickiewicza (droga wojewódzka 216), Jastarnia

Władysławowo

Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w latach 30-tych XVII wieku postanowił zbudować w tym miejscu fort, tak aby móc bronić się przed Królestwem Szwecji. więcej »

Kuźnica

Kuźnica to nadmorskie letnisko na Mierzei Helskiej pomiędzy Chałupami a Jastarnią. Kuźnica, jeszcze w XIX wieku, była najbardziej zasiedloną osadą na mierzei, współcześnie stanowi dzielnicę Jastarni. więcej »

Jastarnia

Poprzednio była to spokojna osada rybaków - dopiero wraz z położeniem w latach XX-tych XX wieku linii kolejowej i budową portu - nastał gwałtowny rozkwit miejscowości. więcej »

Jurata

W Juracie położone są dwie plaże: szersza i chętniej odwiedzana nad otwartym morzem - na tej plaży znajdują się bary i żółte osłony dla korzystających z plażowania, kształtem przypominające przedwojenne kosze plażowe. więcej »

Chłapowo

Chłapowo to dobre miejsce dla letników pragnących spokoju i obcowania z przyrodą. Bliskość Jastrzębiej Góry, Władysławowa, Trójmiasta i Helu, czyni z Chłapowa znakomitą bazę wypadową dla odwiedzania Pobrzeża Gdańskiego. więcej »

Rozewie

W Rozewiu znajduje się również Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewie, w którym chroni się ponad 200 letnie buki - te same, przez które trzeba było podwyższać wieżę latarni. więcej »

Jastrzębia Góra

W latach międzywojennych miejscowość ta była popularnym, zwłaszcza wśród stołecznej śmietanki, miejscem letniego wypoczynku. O jej popularności niech świadczy fakt, iż wypoczywali w tym miejscu J. Piłsudski, Ignacy Mościcki czy Edward Rydz-Śmigły. więcej »

Karwia

Karwia - przed laty była głównie rybacką wioską - dziś przyciąga wczasowiczów dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to do Karwi zaczęli przybywać pierwsi letnicy. więcej »

Historia Chałup

Pierwsze pisane ślady dotyczące Chałup odnoszą się do połowy XVII-tego stulecia. więcej »