Atrakcje Turystyczne

Plaża w Chałupach

Szeroka, czysta, pokryta drobnym, jasnym piaskiem plaża w Chałupach to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości. W okolicach ulicy Bosmańskiej wyznaczono strzeżone kąpielisko. Co ważne, plaża nie należny do zbyt tłumnych. Kolejne kąpielisko znajduje się od strony zatoki Puckiej - czyli tzw. Małego Morza. Tu znajdziemy ośrodki windsurfingowe z wypożyczalniami sprzętu. więcej »

Zejście w okolicach ul. Bosmańskiej

Port w Chałupach

Port w Chałupach. Na wschodnich obrzeżach Chałup, od strony zatoki Puckiej znajduje się Port Chałupy - przystań z drewnianymi pomostami umożliwiająca cumowanie jednostek o zanurzeniu do 1,2 metra. Port oferuje także wypożyczalnię tradycyjnych drewnianych łodzi żaglowych, wiosłowych i motorowych, a także rowerów wodnych. Działa tu bar z tradycyjna wędzarnią i tarasem położonym bezpośrednio nad wodą. więcej »

ul. Kaperska 65

Trasy rowerowe i wypożyczalnie rowerów

Ścieżki rowerowe i wypożyczalnie rowerów. Ścieżka rowerowa biegnąca przez cały Półwysep Helski to atrakcja turystyczna dla aktywnych wczasowiczów. Trasa rowerowa rozpoczyna się w Pucku, wiedzie do Władysławowa a potem przez miejscowości półwyspu: Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata aż po Hel. Nie trzeba zabierać ze sobą roweru na urlop. Można go wypożyczyć np w Porcie Chałupy. Do dyspozycji jest około 30 różnorodnych rowerów: górskie, trekkingowe, tandemy oraz rowery dla dzieci i foteliki do przewożenia dzieci. więcej »

Lunapark Sowiński

To miejsce idealne zarówno dla najmłodszych jak i dla tych trochę starszych. Lunapark to rodzinna firma, powstała w 1997 roku. więcej »

ul. Hallera, Władysławowo

Tor Półwysep

To miejsce idealne dla wielbicieli adrenaliny i dużej prędkości. Tutaj można w bezpieczny sposób wyszaleć się za kółkiem. więcej »

ul. Starowiejska 28, Władysławowo

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim

Wakacje w Chałupach bardzo łatwo można urozmaicić wybierając się w widokowy lot na półwyspem Helskim. Wyjątkowa rozrywka, która zapewni wspaniałe widoki. więcej »

Mickiewicza (droga wojewódzka 216), Jastarnia

Jastarnia

Poprzednio była to spokojna osada rybaków - dopiero wraz z położeniem w latach XX-tych XX wieku linii kolejowej i budową portu - nastał gwałtowny rozkwit miejscowości. więcej »