Atrakcje Turystyczne

Władysławowo

Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w latach 30-tych XVII wieku postanowił zbudować w tym miejscu fort, tak aby móc bronić się przed Królestwem Szwecji. więcej »

Kuźnica

Kuźnica to nadmorskie letnisko na Mierzei Helskiej pomiędzy Chałupami a Jastarnią. Kuźnica, jeszcze w XIX wieku, była najbardziej zasiedloną osadą na mierzei, współcześnie stanowi dzielnicę Jastarni. więcej »

Jastarnia

Poprzednio była to spokojna osada rybaków - dopiero wraz z położeniem w latach XX-tych XX wieku linii kolejowej i budową portu - nastał gwałtowny rozkwit miejscowości. więcej »

Jurata

W Juracie położone są dwie plaże: szersza i chętniej odwiedzana nad otwartym morzem - na tej plaży znajdują się bary i żółte osłony dla korzystających z plażowania, kształtem przypominające przedwojenne kosze plażowe. więcej »

Rozewie

W Rozewiu znajduje się również Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewie, w którym chroni się ponad 200 letnie buki - te same, przez które trzeba było podwyższać wieżę latarni. więcej »

Jastrzębia Góra

W latach międzywojennych miejscowość ta była popularnym, zwłaszcza wśród stołecznej śmietanki, miejscem letniego wypoczynku. O jej popularności niech świadczy fakt, iż wypoczywali w tym miejscu J. Piłsudski, Ignacy Mościcki czy Edward Rydz-Śmigły. więcej »

Karwia

Karwia - przed laty była głównie rybacką wioską - dziś przyciąga wczasowiczów dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to do Karwi zaczęli przybywać pierwsi letnicy. więcej »