Chłapowo - jak dojechać, jakie zabytki, jakie atrakcje, jaka pla

Chłapowo

Chłapowo usytuowane jest na bardzo wysokim wybrzeżu klifowym, a nadbałtycka część Chłapowa stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej charakterystyczną atrakcją Chłapowa jest jednak Wąwóz Chłapowski, przez miejscowych Kaszubów ochrzczony nazwą "Rudnik". Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody obejmujący niespełna dwadzieścia pięć hektarów. Spacer tym pięknym wąwozem do plaży wzbogaci, każdego zwiedzającego o niezapomniane krajobrazy, co bardziej zainteresowani botaniką dojrzą zapewne rzadkie rośliny takie jak dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Parów dopasowany jest do możliwości każdego letnika. Wzdłuż wąwozu wyznaczone są trasy, bardziej trudne odcinki wyposażone są w mostki, poręcze i schodki, znajdziemy też interesująco wkomponowane ławeczki na których można wypocząć.

Jakie atrakcje czekają na Turystów w Chłapowie? WĄWÓZ CHŁAPOWSKI RUDNIK

Wąwóz to idealna atrakcja naturalna, jedna z wielu tak ciekawych w okolicy. Brzeg wysokiego i stromego klifu nieustannie podmywany jest przez morskie fale. Wąwóz Chłapowski przystosowany jest do możliwości fizycznych każdego turysty. Nie jest trudno go odkryć. Wzdłuż wytyczone są ścieżki, a trudniejsze odcinki wyposażone są w: schodki, kładki, poręcze. Po drodze, dla tych, którzy trudzili się wędrówką, umieszczono ławeczki, na których można zaczerpnąć świeżego powietrza, odpocząć i kontynuować wycieczkę.

PARALOTNIARSTWO

Paralotnie w miejscowości Chłapowo to zwyczajny widok. Paralotnie na chłapowskim niebie są codziennością. Wysoki klif w Chłapowie stwarza bardzo dobre warunki do lotu, wiatry są idealne do lotu, a plaża jest wygodnym i obszernym lądowiskiem dla paralotniarza. Znawcy tej dyscypliny twierdzą, że mogą tu latać również mniej zaawansowani. Szeroki obszar noszenia ułatwiający wymijanie, pozwalający na uzyskanie przewyższenia do 200 m. Istnieje również dużo miejsca na plaży, aby awaryjnie i tam lądować. 

WIEŚ RYBACKA

Chłapowska ziemia stała się bardzo atrakcyjna i cenna dla archeologów i antropologów. Już w XIX wieku we wsi odnaleziono groby pochodzące z epoki wczesnego żelaza. Miejsce te okazało się źródłem licznych przedmiotów dokumentujących ówczesne życie codzienne: paciorków, ozdób z bursztynu, popielnic, naczyń z gliny i wyrobów z brązu. Wszyscy fani wykopalisk oraz historii powinni odwiedzić te miejsce.  

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2023. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chalupy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0