Jastarnia - gdzie się znajduje, jak dojechać, co zwiedzić, jakie

  • location_on Chałupy, ul. undefined

Jastarnia

Jastarnia to nieduże miasteczko leżące mniej więcej w połowie długości helskiej mierzei - prawa miejskie posiada od 1973 r. Poprzednio była to spokojna osada rybaków - dopiero wraz z położeniem w latach XX-tych XX wieku linii kolejowej i budową portu - nastał gwałtowny rozkwit miejscowości. Przede wszystkim, za pośrednictwem narastającego ruchu turystycznego. Współcześnie Jastarnia to duży ośrodek urlopowy. Na wczasowiczów oczekują liczne, strzeżone kąpieliska wraz z piaszczystymi plażami, zarówno nad otwartym morzem jak i nad zatoką. Dla urlopowiczów z pieskami otwarty jest fragment plaży pomiędzy Juratą i Jastarnią (wejście numer 55).

Jakie atrakcje można zobaczyć w Jastarni? WINDSURFING (przy Zatoce Puckiej)

Windsurfing i kitesurfing to coraz popularniejsze dyscypliny sportów wodnych w Polsce i nie tylko. Jest to jedno z najbardziej dogodnych miejsc do nauki i uprawiania tych dziedzin sportu. Ze względu na to w każdej miejscowości na mierzei znaleźć można wiele szkół i wypożyczalni sprzętu. Można wykupić indywidualne lekcje, lub zapisać się na obóz windsurfingowy.

LOTY ORAZ LOTNISKO W JASTARNI (ul. Mickiewicza, tel. 604 528 528)

W Jastarni dość popularne jest trawiaste lotnisko, na którym czeka na turystów wiele ciekawych atrakcji. Loty trwają około 20 - 30 minut. Lotnisko przyjmuje również loty oraz lądowania prywatnych samochodów. W ofercie tego miejsca:

  • loty widokowe nad Mierzeją Helską
  • skoki ze spadochronem
  • reklamy powietrzne.

BUNKRY (ul. Mickiewicza)

Prace odnowienia nad Ośrodkiem Oporu Jastarnia rozpoczęły się w maju 1939 roku, natomiast zakończyć miały się w listopadzie. Ośrodek został zamieszczony około 3 km od centrum Jastarni w kierunku Kuźnicy. Składał się z czterech ciężkich bunkrów i schronów lekkich. 4 żelbetonowe ciężkie schrony bojowe to: Sokół, Sabała, Saragossa i Sęp. Od 2015 roku w pobliżu funkcjonuje również ścieżka dydaktyczna. 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chalupy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0