Jastrzębia Góra - jak dojechać, gdzie się znajduje, co warto zwi

  • location_on Chałupy, ul. undefined

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra usytuowana jest na urwistym (32.8 m n.p.m.), klifowym brzegu polskiego morza. Pierwsze zabudowania pojawiły się tutaj dopiero w latach 20-tych XX-tego w. – po przyłączeniu tych ziem do II Rzeczypospolitej. Kluczowymi inspiratorami rozwijania tej osady było dwóch stołecznych biznesmenów: inżynier Osmołowski i hr. de Rosset. Nabyli oni fragment terenów współczesnej Jastrzębiej Góry i postawili pierwsze obiekty letniskowe

Jakie atrakcje są w tym miejscu? PLAŻA

Plaża w Jastrzębiej Górze jest bardzo różnorodna. Od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Linia klifów jest również bardzo ciekawa, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc dotrzeć na miejsce, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez cały rok, nie tylko w sezonie letnim. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku i nie tylko.

PROMENADA ŚWIATOWIDA

Promenada Światowida w sezonie letnim jest najbardziej aktywną częścią Jastrzębiej Góry. Turyści mogą tutaj znakomicie, zjeść, posłuchać dobrej muzyki, porwać się tańcom oraz spędzić kreatywnie czas z dziećmi i rodziną. Czego chcieć więcej! Nie brakuje tutaj wielu restauracji, pubów, sklepików z pamiątkami oraz rozrywkowych miejsc. Na końcu znajduje się miejsce zejścia na plaże. 

DOM WHISKY

Stosowane podczas budowania konstrukcji materiały były tworzone na wzór tradycyjnych destylarni whisky. W tym celu nawet całość obiektu zwieńczono - rozpoznawalną przez wszystkich miłośników szkockiej wody życia – cynową pagodą. Dom Whisky to ciekawa atrakcja dla smakoszy owego trunku. To tutaj można znaleźć praktycznie wszystkie rodzaje tego alkoholu. Dodatkowym atutem jest możliwość degustacji różnego rodzaju whisky na miejscu grając w między czasie w gry planszowe. To dobra alternatywa na deszczowy dzień. 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chalupy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0