Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra usytuowana jest na urwistym (32.8 m n.p.m.), klifowym brzegu polskiego morza. Pierwsze zabudowania pojawiły się tutaj dopiero w latach 20-tych XX-tego w. – po przyłączeniu tych ziem do II Rzeczypospolitej. Kluczowymi inspiratorami rozwijania tej osady było dwóch stołecznych biznesmenów: inżynier Osmołowski i hr. de Rosset. Nabyli oni fragment terenów współczesnej Jastrzębiej Góry i postawili pierwsze obiekty letniskowe

Jakie atrakcje są w tym miejscu?

PLAŻA

Plaża w Jastrzębiej Górze jest bardzo różnorodna. Od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Linia klifów jest również bardzo ciekawa, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc dotrzeć na miejsce, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez cały rok, nie tylko w sezonie letnim. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku i nie tylko.

PROMENADA ŚWIATOWIDA

Promenada Światowida w sezonie letnim jest najabrdziej aktywną częścią Jastrzębiej Góry. Turyści mogą tutaj znakomicie, zjeść, posłuchać dobrej muzyki, porwać się tańcom oraz spędzić kreatywnie czas z dziećmi i rodziną. Czego chcieć więcej! Nie brauje tutaj wielu restauracji, pubów, sklepików z pmiątkami oraz rozrywkowych miejsc. Na końcu znajduje się miejsce zejścia na plaże. 

DOM WHISKY

Stosowane podczas budowania konstrukcji materiały były tworzone na wzór tradycyjnych destylarni whisky. W tym celu nawet całość obiektu zwieńczono - rozpoznawalną przez wszystkich miłośników szkockiej wody życia – cynową pagodą. Dom Whisky to ciekawa atrakcja dla smakoszy owego trunku. To tutaj można znaleźć praktycznie wszystki rodzaje tego alkoholu. Dodatkowym atutem jest możliwość degustacji różnego rodzaju whisky na miejscu grając w między czasie w gry planszowe. To dobra alternatywa na deszczowy dzień. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chalupy.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00