Jurata - gdzie się znajduje, jak dojechać, jaka jest plaża, jaki

  • location_on Chałupy, ul. undefined

Jurata

Jurata to wschodni fragment Jastarni na Mierzei Helskiej. Duża część Polaków kojarzy ośrodek wypoczynkowy Prezydenta Polski z Juratą - właściwie, to leży on w granicach Helu. Jurata to nadmorskie wczasowisko o krótkiej historii, jeszcze w latach XX-tych XX stulecia były tu tylko wydmy i rósł sosnowy las. Wszystko rozpoczęło się tu w 1928 roku. II Rzeczypospolita miała wąski dostęp do Bałtyku. Z tej przyczyny, wybudowano między innymi port handlowy i wojenny w Gdyni, oraz powstały miejsca letniego odpoczynku nad morzem - Jurata była w największym stopniu prestiżowa.

Co ciekawego można zobaczyć w Juracie? PLAŻA (Dojście od ul. Międzymorze)

W Juracie dostępne są dwie plaże: szerszą, bardziej piaszczystą  i chętniej odwiedzaną położoną nad otwartym morzem - na tej plaży stoją bary i żółte osłony dla plażowiczów, kształtem przypominające te, które były na plaży przed wojną. Dostępne jest również strzeżone kąpielisko - dojście od ulicy Międzymorze. Druga z kolei plaża znajduje się nad zat. Pucką. To właśnie ją ze względu na płytkie wody Zatoki Puckiej, wybierają pasjonaci wind i kitesurfingu. Dostępne jest również wypożyczenie niezbędnego sprzętu do uprawiania tego typu sportów. 

MOLO (Przedłużenie ul. Międzymorze)

Molo w Juracie jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w tej okolicy. To drewniana konstrukcja o długości 320 metrów. Molo położone jest od strony zatoki Puckiej. Molo powstało całkiem niedawno, ponieważ w latach 70-tych ubiegłego stulecia, ale już nawiązuje do charakteru Juraty. W części jego długości znajduje się poprzeczna część molo o długości około 45 metrów. Można z niej zachwycać się zatoką i zabudowaniami Juraty.

ŚCIEŻKI ROWEROWE

Wzdłuż całej Mierzei Helskiej od Helu aż po Władysławowo dostępna jest zmodernizowana ścieżka rowerowa. Ścieżka prowadzi z Władysławowa do Pucka. Niestety część ścieżki należy dzielić z pieszymi. Jej struktura jest również zróżnicowana. Ścieżka jest dobrze oznakowana. Jest położona w pobliżu morza. Dzięki temu jadąc rowerem można napajać się pięknymi morskimi widokami. 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chalupy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0