Karwia - jak dojechać, gdzie się znajduje, galeria zdjęć, jakie

  • location_on Karwia, ul. undefined

Karwia

Karwia - przed laty była głównie rybacką wioską - dziś przyciąga wczasowiczów dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia Karwii jako letniska sięga dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to do Karwi zaczęli przybywać pierwsi letnicy. Długa na 3 km oraz szeroka na mniej więcej 80 m plaża to nie budząca wątpliwości "karta atutowa" Karwi. Plaże od letniska oddziela obrośnięty sosnami pas wydm.

Jakie atrakcje czekają na Turystów? PLAŻA

Plaża w Karwii jest jedną z najszerszych plaż w okolicy. Oddzielona jest od lądu pasem wydm porośniętych wiecznie zielonym, sosnowym lasem. Przez nadmorski las rozciąga się szlak turystyczny, który miłośnikom spacerów daje możliwość do dłuższych wędrówek wśród czystego, żywicznego powietrza bogatego w tlen i jod.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Możemy tutaj zaobserwować wszystkie typy brzegów morskich, charakterystyczne dla południowego Bałtyku - klifowe (z malowniczymi wąwozami), wydmowe i niskie wybrzeża zalewowe. Na terenie parku i jego okolicy utworzono 14 rezerwatów, 5 użytków ekologicznych, 1 stanowisko dokumentacyjne przyrody nieożywionej, 2 obszary specjalnej ochrony ptaków.

NORDIC WALKING

Trasy, które zostały stworzone na potrzeby coraz bardziej popularnego sportu jakim jest Nordic Walking, oznakowane są czytelnymi tablicami. Tras jest 3, w kilku miejscach przecinają się i mają wspólne odcinki, co pozwala na zmiany kierunku. Oferta Nordic Walking Park Jastrzębia Góra skierowana jest nie tylko do  entuzjastów Nordic Walkingu, a także do narciarzy biegowych (zimą) lub biegaczy. To wspaniała alternatywa dla wszystkich tych, którzy uwielbiają sport i nawet podczas letniego lenistwa chcą oderwać się od odpoczynku i zażyć świeżego powietrza. 

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chalupy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0