Karwia

Karwia

Karwia - przed laty była głównie rybacką wioską - dziś przyciąga wczasowiczów dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to do Karwi zaczęli przybywać pierwsi letnicy. Długa na 3 km oraz szeroka na mniej więcej 80 m plaża to nie budząca wątpliwości "karta atutowa" Karwi. Plaże od letniska oddziela obrośnięty sosnami pas wydm.

Jakie atrakcje czekają na Turystów?

PLAŻA

Plaża w Karwii jest jedną z najszerszych plaż w okolicy. Oddzielona jest od lądu pasem wydm porośniętych wiecznie zielonym, sosnowym lasem. Przez nadmorski las rozciąga się szlak turystyczny, który miłośnikom spacerów daje możliwość do dłuższych wędrówek wśród czystego, żywicznego powietrza bogatego w tlen i jod.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Możemy tutaj zaobserwować wszystkie typy brzegów morskich, charakterystyczne dla południowego Bałtyku - klifowe (z malowniczymi wąwozami), wydmowe i niskie wybrzeża zalewowe. Na terenie parku i jego okolicy utworzono 14 rezerwatów, 5 użytków ekologicznych, 1 stanowisko dokumentacyjne przyrody nieożywionej, 2 obszary specjalnej ochrony ptaków.

NORDIC WALKING

Trasy, które zostały stworzone na potrzeby coraz bardziej popularnego sportu jakim jest Nordic Walking, oznakowane są czytelnymi tablicami. Tras jest 3, w kilku miejscach przecinają się i mają części współne, co pozwala na zmiany kierunku. Oferta Nordic Walking Park Jastrzębia Góra skierowana jest nie tylko do  entuzjastów nordic walkingu, a także do narciarzy biegowych (zimą) lub biegaczy. To wspaniała alternatywa dla wszystkich tych, którzy uwielbiają sport i nawet podczs letniego lenistwa chcą oderwać się od odpoczynku i zarzyć świeżego powietrza. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.chalupy.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00